Pozycjonowanie

Pozycjonowanie sklepu internetowego jest w zasadzie niezbędne do pozyskiwania klientów. Głównym źródłem służącym do znajdowania sklepów internetowych są wyszukiwarki. 

Dlatego też osiąganie wysokich pozycji w rankingu wyszukiwarki, dzięki odpowiedniemu pozycjonowaniu, pozwala na bycie znalezionym przez większą ilość potencjalnych klientów.

pozycjonowanie ideo force
pozycjonowanie ideo force

Pozycjonowanie stron WWW krok po kroku

Od strategii obranej do pozycjonowania strony zależy, czy witryna rzeczywiście zajmie wysokie pozycje czy też działania pozycjonerskie nie przyniosą żadnych efektów. Pracę rozpoczynamy zatem od analizy e-commerce dla branży, w której działa Twój sklep. Porównując sklep z konkurencją, tzw. benchmarking, możemy dostrzec różnice oraz obszary, w których konkurencja wypada lepiej. Pozwala to na określenie celów możliwych do zrealizowania i ustalenie ram czasowych. Wyniki analizy branży i konkurencji to cenne źródło rzetelnych informacji, na których można bazować planując działania pozycjonerskie.

Następnie przechodzimy do audytu. Jest on dokonywany przy użyciu najlepiej dopasowanych narzędzi. Wśród używanych przez nas można znaleźć między innymi Senuto, SEMSTORM czy Surfer. Nasi eksperci dokonują audytu on-site, który bazuje na samej stronie internetowej i jej zawartości, ale także off-site, obejmujący strony partnerskie oraz pozostałe strony należące do klienta. Dzięki audytowi można ocenić stan witryny oraz wyłonić elementy, które muszą zostać poprawione. Posiadając wszystkie te dane jesteśmy w stanie przygotować plan działań.

Trzeci krok to optymalizacja sklepu, czyli wprowadzanie w życie działań, mających na celu wybicie witryny na jak najwyższą pozycję w wynikach wyszukiwania. Do tego dochodzi stałe monitorowanie efektywności działań i aplikowanie zmian, jeśli zajdzie taka konieczność. Najważniejszym kryterium skuteczności działań pozycjonerskich jest wzrost sprzedaży. Ponadto, sprawdzamy także pozycje witryny na ustalone frazy kluczowe oraz kondycję witryny w wyszukiwarce, czyli jak jest postrzegana przez algorytmy i roboty wyszukiwarek.

Pozycjonowanie e-commerce : szerokie

Pozycjonowanie szerokie, czyli long tail polega na pozycjonowaniu witryny na bardziej szczegółowe, dłuższe frazy kluczowe. Metoda long tail jest szczególnie rekomendowana dla nowych sklepów internetowych, ponieważ bardzo często popularne słowa kluczowe są wysoce konkurencyjne, a ugruntowane wysokie pozycje zajmują witryny działające od dawna. Pozycjonowanie na mniej oczywiste frazy “długiego ogona” charakteryzuje się wysokim stopniem konwersji. Użytkownicy coraz częściej wpisują w pole wyszukiwarki dłuższe, bardziej szczegółowe zapytania, ponieważ oczekują bardziej dokładnych i lepiej dopasowanych wyników.

Krótkie frazy kluczowe często są o wiele bardziej pożądane przez właścicieli sklepów, którzy np. prowadząc obuwniczy sklep online, chcieliby wysoko pozycjonować na frazy takie, jak “buty męskie, buty damskie”. Z naszego doświadczenia jednak wiemy, że działania na takie frazy pochłaniają więcej pracy i środków, niż przynoszą korzyści. Dlatego też nasi eksperci starają się łączyć sugestie naszych klientów z własną wiedzą i dobierać takie frazy kluczowe, które zarówno usatysfakcjonują właściciela sklepu, jak i przyniosą widoczne efekty dla sklepu.

Zalety pozycjonowania przez ekspertów

Prawidłowo wykonane pozycjonowanie witryny powinno skutkować wzrostem konwersji, a w konsekwencji – sprzedaży. Ponadto, także wskaźnik kliknięć w adres witryny powinien wzrosnąć, ponieważ sklep wypozycjonowany na odpowiednio dopasowane frazy docelowo jest także lepiej targetowany. Oprócz tego, pozycjonowanie wpływa korzystnie także na obszary takie, jak świadomość i rozpoznawalność marki. Są to zatem działania, które mogą pomóc witrynie na wielu płaszczyznach.

Powierzając pozycjonowanie swojego sklepu naszym ekspertom masz pewność, że podjęte działania będą idealnie dopasowane do Twoich potrzeb i ukierunkowane na cele, które chcesz osiągnąć. Jesteśmy doświadczoną firmą, która dostarcza rozwiązania z zakresu SEO od wielu lat, ciągle poszerzając wiedzę i doświadczenie.

Obserwuj nas: Fb. Lk.